Puchar Polski w Istebnej

Pół tysiąca zawodników wzięło udział w trzeciej już edycji Górskiej Edycji Pucharu Polski w szosowych maratonach rowerowych w Istebnej, która odbyła się w sobotę 11 lipca. Dystanse 75, 155 i aż 230 km poprowadzone zostały w TRZECH krajach: Polski, Czechach i Słowacji. Malownicze, ale niezwykle trudne trasy dały się we znaki zwłaszcza tym, którzy po górach jeżdżą rzadko lub w ogóle. Maraton w Istebnej zaliczany jest do cyklu "Korony Gór" – 3 najtrudniejszych górskich wyścigów na szosie. Tegoroczna edycja "Pętli Beskidzkiej" rozgrywana była o Puchar Euroregionu Śląsk Cieszyński - Těšínské Slezsko. Zawodnikom o bardzo zróżnicowanych umiejętnościach i poziomie wytrenowania na trasie towarzyszyła idealna, kolarska pogoda, a organizacja wyścigu przebiegła bardzo sprawnie.

Pierwsi na mecie pojawili się uczestnicy Mini Maratonu. Najszybszy okazał się Bogdan Zok z Pawłowic, którzy wyprzedził Mateusza Porębę z Krakowa i Daniela Paszka z Bytomia. Z naszych zawodników najlepszy okazał się Adam Heczko z Cieszyna, który minął linię mety na dziesiątej pozycji.
Adam na podium w swojej kategorii nie stanął, ale nie zabrakło na nim naszych zawodniczek. W kategorii dziewczyn do lat 18 triumfowała Aleksandra Młynek z Jastrzębia Zdroju, a w gronie kobiet w przedziale wiekowym 41-50 lat trzecia była Irena Sudoł ze Skoczowa. O podium otarł się Jan Ferdyn z Ustronia, który był czwarty w grupie najstarszych uczestników imprezy.

Na średnim dystansie triumfował Adrian Brzózka z Ustronia, który jako jedyny z uczestników przejechał trasę 155 km poniżej 5 godzin.
Drugie miejsce zajął Jakub Krzyżak z Gdyni, a na trzeciej pozycji uplasował się Michał Malejka z Mikołowa.
Na królewskim dystansie najlepszy okazał się Wojciech Szczotka z Soli. Druga pozycja przypadła Rafałowi Olesiowi ze Skarżyska-Kamiennej, a trzecia Krzysztofowi Lewandowskiemu z Krakowa.
Na dziesiątej pozycji uplasował się Marek Adamczyk z Jastrzębia Zdroju.
Podobnie jak przed rokiem Marek Adamczyk zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej (31-40 lat) i podobnie jak przed rokiem przegrał 'złoto' z Tomaszem Widuchowskim z Gdańska. Wyniki, szczegóły wkrótce na stronie organizatora www.petlabeskidzka.pl