Kuźnia pokonuje Decor

Cenne zwycięstwo odniosła Kuźnia Ustroń w zaległym spotkaniu 21. kolejki IV ligi (gr. II). Podopieczni Daniela Kubaczki, którzy plasują się w strefie spadkowej, pokonali sąsiadujący w tabeli Decor Bełk – 3:1.

Pierwsza połowa padła łupem gospodarzy. Michał Rycka skierował futbolówkę do siatki już w 11. minucie, czym sprawił sobie prezent w dniu urodzin. Następnie do głosu doszli piłkarze Decoru, ale zabrakło im szczęścia we wtorkowe popołudnie. Piłka zatrzymywała się na obramowaniu bramki albo świetnymi interwencjami popisywał się Michał Skocz. – W pierwszej połowie, pomimo zdobytej bramki, mieliśmy mnóstwo szczęścia, że goście nie wyrównali, a nawet mogli wyjść na prowadzenie – przyznał Daniel Kubaczka, szkoleniowiec Kuźni.

Goście dopięli swego tuż po zmianie stron, kiedy Patryk Joachim wykorzystał rzut karny. Jednak ekipa spod Równicy odpowiedziała błyskawicznie, dzięki bramce Kamila Szlufarskiego, który przy wcześniejszym trafieniu Rycki zanotował asystę. Wygraną przypieczętował Jakub Bujok, pokonując defensywę Decoru w 79. minucie.

- Druga połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Co prawda, inkasujemy z karnego po błędzie indywidualnym, ale wypracowaliśmy znacznie więcej sytuacji, a sporo nie wykorzystaliśmy. Cieszy, że ponownie wychodzimy na prowadzenie w trudnym momencie, a później stawiamy kropkę nad i golem na 3:1 – podsumował Kubaczka. - Mam nadzieję, że się dopiero rozpędzamy. Ostatnie dwa mecze były dla nas bardzo ważne, dzięki czemu pozostajemy w grze o utrzymanie – dodał trener Kuźni.