Wysoka porażka Nacomi

Podopieczni Szymona Kałuży nie będą mile wspominać wyjazdu do Czeladzi. Koszykarze Nacomi Cieszyn ponieśli wysoką porażkę, przegrywając o blisko 40 punktów.

Koszykarzom Nacomi nie układał się sobotni mecz od pierwszych minut. Gospodarze szybko odskoczyli cieszyńskim zawodnikom i tej przewagi nie zamierzali już zaprzepaścić. Nacomi przegrywało różnicą 22 punktów do przerwy. Niestety, obraz gry nie uległ zmianie w ostatnich dwóch kwartach i koszykarze Czeladzi sięgnęli po pewne zwycięstwo – 99:61.

III liga (Śląsk), 6. kolejka:
MCKS Czeladź - Nacomi Cieszyn 99:61 (29:19, 26:14, 13:10, 31:18)
Dla Nacomi punktowali: Michał Bożomański (19 pkt.), Bartłomiej Szady (12), Maciej Surzycki (12), Miłosz Żebrowski (10), Jakub Pietrzak (4), Robert Szwed (2) i Łukasz Łośko (2)

Nacomi plasuje się na szóstej pozycji, a następne spotkanie ma zaplanowane na najbliższą niedzielę (29.11) z ostatnią drużyną ligowej tabeli - KKS Mickiewicz UKS 27 Katowice – która dotąd nie odniosła jeszcze zwycięstwa. Co prawda, mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności, ale kibice mogą śledzić poczynania cieszyńskich koszykarzy na żywo, za pośrednictwem kanału BDB Event. Początek o godz. 17:00.