Trafienie Wałęgi i wysokie zwycięstwo JKH GKS

Zawodnicy Jastrzębskiego Klubu Hokejowego odnieśli wysokie zwycięstwo, pokonując Comarch Cracovię aż 6:1. Spory udział przy wygranej miał Kamil Wałęga. Zebrzydowianin zanotował dwie asysty, a raz wpisał się na listę strzelców.

Kamil Wałęga dość długo musiał czekać na strzelenie pierwszej bramki w bieżącym sezonie ligowym, bo ta sztuka powiodła mu się dopiero ostatniej niedzieli, w spotkaniu przeciwko Ciarko STS Sanok. Dziś dołożył drugie ligowe trafienie.

Jastrzębianie, w ramach zaległej 8. kolejki Polskiej Hokej Ligi, podejmowali Cracovię. Gospodarze wygrali wszystkie trzy tercje i odnieśli wysokie zwycięstwo – 6:1. Spory udział przy wygranej miał właśnie Wałęga. Zebrzydowianin skompletował dwie asysty, a w 52. minucie ustalił końcowy rezultat.

20-latek jeszcze przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania plasował się pod koniec ósmej „10” w punktacji kanadyjskiej. Jednak po udanym występie przeciwko Cracovii zanotował wyraźny awans i obecnie plasuje się na 44. miejscu, z dorobkiem dwóch goli i sześciu asyst. Klub prowadzony przez Roberta Kalabera zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli.