Tomasz Karch medalistą Mistrzostw Świata

18-letni mieszkaniec Istebnej Tomasz Karch zdobył dwa brązowe medale podczas 15. Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych Seniorów i Juniorów, które odbyły się w dniach 3-12 września w Dęblinie.
Uczeń III klasy wiślańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Stalmacha oba krążki wywalczył w drużynie juniorów w konkurencjach: S5B czyli makiety wysokościowej (makieta oryginalnej rakiety, gdzie głównym kryterium oceny jest wysokość lotu) oraz S8D czyli rakietoplanu zdalnie sterowanego.
Przypomnijmy, że w tej ostatniej konkurencji Tomek jest aktualnym drużynowym mistrzem i indywidualnym wicemistrzem Europy Juniorów. W Dęblinie zawodnik Górnośląskiego Klubu Modelarstwa Kosmicznego i Lotniczego w Rybniku medalu indywidualnego nie zdobył, ale przecież piątego miejsca w kategorii S8D, szóstego w kategorii S7 (makiety oryginalnej rakiety, gdzie nacisk kładzie się styl lotu) oraz siódmego w kategorii S5B za piękne oczy nie przyznają. W miniony weekend Tomek ponownie stanął do modelarskiej rywalizacji. Tym razem wystartował w Gliwicach w I Ogólnopolskich Zawodach Modeli Kosmicznych zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski. Nasz medalista mistrzostw Świata zajął tam drugie miejsce w kategorii S7 przegrywając jedynie... ze swoim ojcem, panem Antonim Karchem. Podczas tych zawodów pierwsze miejsce w kategorii S8E/P zajął inny mieszkaniec Śląska Cieszyńskiego, Edward Wowry z Cieszyna.