Szkolne zawody pływackie II LO im. M. Kopernika

Na basenie cieszyńskiej filii UŚ odbyły się coroczne szkolne zawody pływackie II LO im. M.Kopernika w Cieszynie. W rywalizacji wzięło udział 19 reprezentacji klasowych, zanotowano 532 indywidualne starty, przepłyniętych zostało 33850 metrów. Zawodniczki i zawodnicy startowali w następujących konkurencjach : 50 m. - stylem dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym ; 100 m. - stylem dowolnym, klasycznym i
grzbietowym ; 200 m. stylem zmiennym oraz w sztafetach 4x50 stylem dowolnym i klasycznym. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła klasa II e , druga była klasa III i, a trzecie miejsce zajęły klasy II h oraz Ie. Indywidualnie triumfowali: wśród dziewcząt Agata Kolczarek, przed Almą Haltof i Olgą Świerczek, natomiast wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Przemysław Piotrowski, drugie Kamil Staniszewski a na trzeciej pozycji uplasował się Jacek Paprocki. Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego.

źródło: Habarta