Była szansa na podium

Adam Małysz po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamuciej skoczni w Oberstdorfie był trzeci. Niestety ostatecznie zawody zakończył na szóstej pozycji.

Nasz najlepszy skoczek narciarski w pierwszej serii „pofrunął” na 206,5 metra. W drugiej serii nie wykorzystał szansy i skoczył znacznie krócej 197,5 metra zajmując tym samym szóstą pozycję. Bardzo słabo spisali się pozostali nasi zawodnicy Jakub Kot i Łukasz Rutkowski, którzy nawet nie zdołali awansować do serii finałowej.

Zawody wygrał Norweg Anders Jacobsen – 213, 5 metra oraz 210 metrów. Drugi był Słoweniec Robert Kranjec (202,5 m i 214 m), który jednocześnie wywalczył Małą Kryształową Kulę w lotach. Trzecie miejsce również należało do norwegów, na najniższym stopniu podium stanął Remen Evensen (217,5 m i 200,5 m)

Zawody odbywały się według nowych zasad punktacji, gdzie brana pod uwagę jest wysokość rozbiegu oraz siła i kierunek wiatru.