TCS: Adam Małysz w ''10''

Adam Małysz zajął dobre 9. miejsce w 58. Turnieju Czterech Skoczni. Jest to bardzo dobry wynik, trudno wymagać od naszego najbardziej utytuowanego skoczka, aby przez cały czas stawał na podium.
W komentarzach naszych czytelników pojawiają się czasem opinie, że skoczek z Wisły powinien odejść. Pytanie tylko dlaczego? A co najważniejsze, komu fani skoków będą kibicować, kiedy Małysz ciągle jest naszym najlepszym skoczkiem… a jego forma jest na tyle stabilna, że plasuje się zazwyczaj w gronie czołowej światowej piętnastki. Gratulujemy Adamowi Małyszowi dobrego wyniku i wierzymy, że może na XXI Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w kanadyjskim mieście Vancouver w dniach 12-28 lutego 2010 roku stanie na podium.

Zwycięzcy Pucharu Świata, z dnia 2010-01-06 w Bischofshofen (HS 140), Austria
1. MORGENSTERN Thomas (133 m, 136 m)
2. AHONEN Janne (134 m, 133.5 m)
3. AMMANN Simon (136 m, 131.5 m)

Wyniki Polaków w Bischofshofen :
18 miejsce: MAŁYSZ Adam (123 m, 124 m)
25 miejsce: HULA Stefan (118.5 m, 124.5 m)
44 miejsce: STOCH Kamil (116.5 m)

Triumfatorem 58. Turnieju Czterech Skoczni został Austriak Andreas Kofler. Kofler w ostatnim konkursie turnieju w Bischofshofen nie zaprzepaścił wcześniej wywalczonej przewagi i wygrał całe zawody. Drugie miejsce zajął Janne Ahonen a trzeci był Wolfgang Loitzl. Najlepszym z Polaków okazał się Adam Małysz, który uplasował się na 9. pozycji. Kamil Stoch ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu 30. a Stefan Hula na 35. Na dalekiej 57. pozycji znalazł się czwarty z naszych skoczków Krzysztof Miętus.