BJS STAL BIELSKO BIAŁA - BESKID SKOCZÓW - 2:1

KS Beskid Skoczów przegrał na wyjeździe z BKS-em Stal Bielsko-Biała 1:2 (1:1) w rozegranym w środę meczu XXVIII kolejki rozgrywek drugiej grupy IV ligi śląskiej.

Początek spotkania należał do podopiecznych Adama Noconia, którzy za sprawą Damiana Zdolskiego trzykrotnie zagrozili bramce rywala. W tej trzeciej sytuacji Patryk Stemplewski nieprzepisowo zatrzymał napastnika Beskidu w polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na 'wapno'. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Od tego momentu na boisku przeważali gospodarze. Już w 28 minucie doprowadzili do remisu, kiedy to po błędzie Joachima Miklera do bramki trafił Mariusz Gałgan. Na szczęście kolejne strzały rywali albo mijały skoczowską bramkę, albo na posterunku był Mikler. W 42 minucie Beskid ponownie zagroził gospodarzom. Niestety strzał Pawła Stalmacha na raty wybronił Mateusz Rosół.

W drugiej odsłonie pomimo wielu okazji z obu stron padł tylko jeden gol a jego autorem był niestety piłkarz Stali, Przemysław Suchowski.
Była to dopiero druga porażka Beskidu w bieżącym sezonie, ale już druga z BKS-em.

Bramki: Gałgan (28), Suchowski (56) - Zdolski (16-karny)

Skład Beskidu: Mikler - Kotrys, Rumiński, Zaremski, D. Ihas - Kondzielnik, Kolisz, Tkocz, Stalmach - Adamek (75. Gredka), Zdolski

źródło: SRiWR Olza