Największy sukces sportowy w historii II LO im. M. Kopernika w Cieszynie

Ogromny sukces odnieśli  siatkarze i koszykarzez II LO im. M. KOpernika w Cieszynie, którzy nie dość, że po raz pierwszy w historii szkoły awansowali do finału województwa śląskiego, to zdobyli po pasjonującej walce brązowe medale.

Są pierwszymi reprezentantami naszego regionu, którym udało się zajść tak daleko w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych województwa Śląskiego. Siatkarzom przyszło walczyć z drużyną z Częstochowy (aktualny wicemistrz Polski juniorów), Jastrzębia (juniorskie zaplecze pierwszoligowego Jastrzębskiego Węgla) oraz Tarnowskich Gór (występujący w IV lidze seniorów). W meczu półfinałowym nasi siatkarze mimo ambitnej postawy nie sprostali zespołowi z Częstochowy przegrywając 0-2 w setach do 15 i 17. W drugim meczu półfinałowym siatkarze z Jastrzębia pokonali 2-1 drużynę z Tarnowskich Gór. W meczu o trzecie miejsce w województwie przyszło więc zmierzyć się naszym reprezentantom z siatkarzami z Tarnowskich Gór. W pierwszym secie nasi siatkarze dosyć łatwo pokonali swoich rywali wygrywając 25-18. W kolejnej odsłonie nasi chłopcy popełnili wiele prostych błędów co musiało zakończyć się przegraną w drugim secie do 16. Decydujący trzeci set do 15 punktów miał dramatyczny przebieg. Od początku nasi reprezentanci osiągnęli niewielką przewagę , która utrzymywała się do stanu 14-12. Potem dwie nieskończone piłki i walka rozpoczęła się od początku. Mimo kilku piłek meczowych dopiero atak Adama Gąsiora dał naszej drużynie zwycięstwo 23-21. Radość z brązowego medalu była naprawdę wielka. W meczu o pierwsze miejsce siatkarze z Częstochowy pokonali rywali z Jastrzębia 2-0.

W tym samym czasie co siatkarze o mistrzostwo Śląska rywalizowały najlepsze drużyny szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców. Obok  zespołu z II LO im. M. Kopernika  znaleźli się tam również koszykarze z Gliwic, Rybnika i Jaworzna. W meczach półfinałowych nasi reprezentanci ulegli drużynie z Gliwic, a zespół z Jaworzna pokonał koszykarzy z Rybnika. W spotkaniu o trzecie miejsce nasi chłopcy prowadzeni przez powracającego do gry po kontuzji Pawła Olenckiego wygrali z kolegami z Rybnika. Mistrzem Śląska została drużyna z Jaworzna.

SKŁAD REPREZENTACJI SIATKARZY : ADAM GĄSIOR, KAMIL I ŁUKASZ KOLANKOWSCY, SZYMON CZAPLA, DAWID GOMOLA, BŁAŻEJ BULOWSKI, PAWEŁ WASZEK, SZYMON ZRĄBKOWSKI, RAFAŁ MALEWSKI, ŁUKASZ WANTUŁA, MARCIN PASTUCHA, AREK NOCUŃ, MATEUSZ GRANIECZNY

SKŁAD REPREZENTACJI KOSZYKARZY : PRZEMYSŁAW RĄCZKA, SZYMON KAŁUŻA, JAKUB KIJENIA, PAWEŁ OLENCKI, PAWEŁ ŁYSIEŃ, GRZEGORZ STANIEK, ALEKSANDER PNIOK, DAWID KISZŁO, PATRYK SKAKUJ, TOMASZ DUDZIAK, REMIGIUSZ RYGIEL, KAMIL PIETRYSKO, WOJCIECH SMOLEŃ