Unia Racibórz - Beskid Skoczów - 1:3

Piłkarze Beskidu Skoczów od wygranej rozpoczęli rundę wiosenną rozgrywek grupy drugiej IV ligi śląskiej.
Miniony piątek podopieczni Adama Noconia pokonali na wyjeździe RTP Unię Racibórz 3:1 (1:1).

Nasz zespół już 5 minucie objął prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Bogdan Prusek, piłkę zgrał Marcin Kondzielnik, a skuteczną główką popisał się Remigiusz Hudek. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bowiem już dwie minuty później Joachim Mikler faulował w polu karnym Mariusza Frydryka. ‘Jedenastkę’ wykorzystał sam poszkodowany.
Potem długo na boisku nie działo się nic ciekawego, w czym spory udział miał porwisty wiatr, utrudniający poczynania na boisku. Dopiero w 30 minucie zapachniało golem, kiedy to po dośrodkowaniu Dariusza Ihasa, Edward Kowalczyk obił słupek własnej bramki. Pięć minut później gospodarzy od utraty gola uchronił Szymon Kubów, który po uderzeniu Pruska z rzutu wolnego z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Niestety, w 45 minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Dariusz Ihas, czym osłabił swój zespół.

Na szczęście trzy minuty po wznowieniu gry Beskid objął prowadzenie, w czym spory udział miał już wspomniany Kowalczyk. To od niego odbiła się piłka po wrzutce Pruska, trafiając pod nogi Damiana Zdolskiego, który nie namyślając się wiele przymierzył pod poprzeczkę. Ta bramka ustawiła mecz. Od tego momentu goście umiejętnie się bronili (kilka dobrych interwencji Miklera), oraz groźnie kontratakowali. W 72 minucie skuteczny rajd przeprowadzili Bogdan Prusek i Paweł Stalmach, zakończony golem tego ostatniego.

Bramki: Frydryk (7-karny) - Hudek (5), Zdolski (48), Stalmach (72)

Skład Beskidu: Mikler - Kondzielnik, Hudek, Łacek, D. Ihas - Smolec (46. Rumiński), Kolisz, Tkocz, Stalmach - Zdolski, Prusek (89. A. Ihas)
źródło: SRiWR OLZA