3 medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Biegach Przełajowych

8 marca, na pięknie przygotowanych trasach biegowych w Rudzie Śląskiej spotkali się najlepsi przełajowcy województwa śląskiego i opolskiego aby wziąć udział w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych (dot. j. młodszych), która odbędzie się 5 kwietnia w Słupsku. Z naszego powiatu do finału OOM awansował tylko jeden zawodnik – Tomasz Kawik – reprezentant LKS-u Pogórze, który w biegu na dystansie 5 km, zajął 2 miejsce (awansem premiowana była pierwsza 12-tka na mecie).

Pozostałe wyniki tej grupy wiekowej:
2 km j. młodszych - Kliś Monika – MUKS SZS Cieszyn – 17 miejsce
3 km j. młodszych - Iwański Jakub – MKS „Centrum” Dzięgielów – 19 miejsce

Dwa kolejne medale zdobyli przedstawiciele naszego powiatu w biegach juniorowskich: podopieczna trenera Mirosław Wernera, reprezentantka MUKS SZS Cieszyn – Ilona Potrzebowska, która w biegu na dystansie 2 km zajęła 2 miejsc i kolejny zawodnik trenera Zdzisław Kołodziejczyka, reprezentant LKS-u Pogórze – Maciej Cieślar, który był 3 w biegu na 3 km. Wśród juniorów na 7 miejscu ukończył swój bieg na dystansie 6 km Maciej Sorkowicz (LKS Pogórze).

W zawodach wzięła udział jeszcze trójka zawodników MKS-u „Centrum” Dzięgielów, podopiecznych trenera Adama Żwaka, którzy startowali w kat. młodzików.
2,5 km młodziczek - Madzia Daria – 13 miejsce
2 km młodzików - Pasterny Sylwester – 18 miejsce
3 km młodzików - Iwański Michał – 13 miejsce.

tekst i foto: Zdzisław Kołodziejczyk

Na zdjęciu powyżej: zawodnicy LKS-u Pogórze. Od lewej: Marek Kawik, Maciej Sorkowicz, Maciej Cieślar i Tomasz Kawik.