Anna Stanieczek odpadła w 1/8 finału

Anna Stanieczek (LUKS Orlik Goleszów) w 1/8 finału zakończyła swój udział w XI Halowych Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów w łucznictwie, które odbywają się w Turynie.
Jak już Państwa informowaliśmy, nasza zawodniczka, startująca w konkurencji łuków bloczkowych seniorek, zajęła wczoraj osiemnaste miejsce w kwalifikacjach. Dzisiaj natomiast rywalizowała w Rundzie Olimpijskiej FITA, czyli inaczej mówiąc play-offach.
W 1/16 finału Stanieczek pokonała po zaciętej rywalizacji Louise Hauge z Danii 109:109 (decydowała ostatnia seria strzelań), natomiast w 1/8 finału uległa drugiej zawodniczce eliminacji - Albinie Loginovej z Rosji - 113:115.

Choć kobiecie nie wypomina się wieku, to mimo wszystko warto wspomnieć, że pani Ania ma już 53 lata i jej wynik jest naprawdę dużym osiągnięciem.

źródło: SRiWR