Puchar Burmistrza Cieszyna pojechał do Jastrzębia

W minioną niedzielę w Cieszynie odbył się II Otwarty Turniej Siatkówki Old Boy’ów o Puchar Burmistrza Miasta, w którym wzięło odział osiem drużyn z Cieszyna, Skoczowa, Jastrzębia, Tarnowskich Gór i Radomia.

W grupie I (mecze rozgrywane były w hali MOSiR-u) rywalizowały dwa cieszyńskie zespoły: 'Michałki' oraz 'Start' a także STS Skoczów i Bank Spółdzielczy Jastrzębie. Cieszynianie byli na tyle gościnni, że zespoły z Jastrzębia Zdroju (3 zwycięstwa) i ze Skoczowa (2 zwycięstwa) awansowały do półfinału.

Z kolei w grupie II (mecze rozgrywane były na sali Szkolnego Schroniska Młodzieżowego) rywalizowały ekipy: Celma S.A. Cieszyn, 'Nauczyciele' Cieszyn, 'Domino' Radom oraz 'Jan Bauer' Tarnowskie Góry. Tu bezkonkurencyjny okazał się zespół z Radomia, który odniósł komplet zwycięstw. Drugą drużyną, która wywalczyła awans do półfinałów, byli cieszyńscy belfrzy.

W półfinałach Bank Spółdzielczy okazał się lepszy od Nauczycieli, a Domino Radom od STS Skoczów.
Tak więc w pojedynku o trzecie miejsce naprzeciw siebie stanęły zespoły Nauczycieli i STS-u. Pojedynek był jednostronny i zakończył się zwycięstwem Nauczycieli 2:0 (15:7, 15:11).
Za to wielki finał, w którym zmierzyły się Bank Spółdzielczy i Domino Radom przyniósł wiele emocji. Pierwszego seta wygrali jastrzębianie 15:11, drugiego w takim samym stosunku zawodnicy z Radomia. W trzecim secie więcej nerwów okazali gracze Banku Spółdzielczego, którzy wygrali do 13 i cały mecz 2:1.