II miejsce Kopera w finale rejonowym w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

W czwartek 15 marca na hali cieszyńskiego MOSIR-u odbył się finał rozgrywek rejonowych w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych pomiędzy II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie a ZSO Pawłowice. Drużyny z tych szkół zdominowały te rozgrywki bowiem już po raz czwarty z rzędu spotkały się na tym
etapie szkolnych zmagań. Jak dotąd trzykrotnie zwycięsko kończyły tę rywalizację zawodniczki
z Pawłowic i tym razem występowały w roli faworytek. Jednak od początku spotkania dziewczęta z Kopera niesione wspaniałym dopingiem zwłaszcza kolegów koszykarzy z klasy 1e, postawiły rywalkom wysokie wymagania. I choć osłabione brakiem podstawowej zawodniczki Klaudyny Kasperlik pierwszą kwartę przegrywały tylko 2 punktami 16-18. Druga kwarta to popis obrony i skuteczności w ataku koszykarek z Kopera co skutkuje prowadzeniem 11 punktami i niespodzianka wisi w powietrzu. Druga kwarta kończy się
wynikiem 41-30. W następnej odsłonie dziewczęta z Pawłowic ruszyły do odrabiania strat i wyrównały stan rywalizacji na koniec trzeciej kwarty na 46-46. Mecz rozpoczął się od początku. Lecz w ostatniej części spotkania zmęczone zawodniczki z Cieszyna nie były już w stanie tak wspaniale bronić i celnie rzucać co pozwoliło zawodniczkom z Pawłowic uzyskać wysoką przewagę i zakończyć spotkanie wygraną 74-54. Mimo ambitnej postawy koszykarki z Kopera uległy zespołowi lepszemu, z trzema zawodniczkami trenującymi
w klubie z Pawłowic w składzie, choć z przebiegu całego spotkania tej wyraźnej różnicy nie było widać. Gdyby nie zabrakło sił - ... to być może półfinał województwa śląskiego zawitał by do Cieszyna? A tak trzymamy kciuki za dziewczęta z Pawłowic na kolejnym szczeblu rozgrywek. Powodzenia.