Paulina Ligocka brązową medalistką Mistrzostw Świata

Paulina Ligocka (CCS Cieszyn) zdobyła wczoraj w szwajcarskiej Arosie brązowy medal snowboardowych Mistrzostw Świata w olimpijskiej konkurencji halfpipe.
Złoty medal wywalczyła reprezentantka gospodarzy Manueli Lauri Pesko, która wyprzedziła cieszyniankę zaledwie 0,2 pkt.
Pierwszy przejazd finałowy nie był udany dla naszej zawodniczki, ale drugi był już bardzo dobry, w którym Paulina wykonała m.in. frontside 900 i frontside 720 i stąd wysoka nota - 42,9 pkt.

Medal Pauliny to pierwszy krążek wywalczony przez polskich zawodników w historii snowboardowych mistrzostw świata.

Z kolei w rywalizacji mężczyzn Michał Ligocki (CCS Cieszyn) nie przebrnął I fazy eliminacji, ostatecznie kończąc zawody na czterdziestej pozycji. Zwyciężył Francuz Mathieu Creppel.

Przypomnijmy, że jedenastą lokatę w snowcrossie wywalczył starszy brat Michała, i kuzyn Pauliny Mateusz Ligocki (AZS AWF Kraków Zakopane).