Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaproszenie na koncert

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert szczególnej rangi. 29 października na zaproszenie Cieszyńskiego Towarzystwa Muzycznego gościć będzie w Cieszynie Kwintet Dęty Capellae Cracoviensis.
Trudno znaleźć na polskim rynku muzycznym zespół kameralny, składający się z instrumentalistów grających na instrumentach dętych, wykonujący swój repertuar „…z takim zrozumieniem, taką wrażliwością muzyczną, finezją i perfekcją techniczną…”

Skład zespołu stanowią uznani artyści – muzycy na co dzień związani z Capellą Cracoviensis oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia w Katowicach:

Katarzyna Kurowska-Mleczko – flet,
Marek Mleczko – obój,
Roman Widaszek – klarnet,
Paweł Solecki – fagot,
Tadeusz Tomaszewski – waltornia.
Zespół można usłyszeć podczas koncertu w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie (ul. Zamkowa 3) o godz. 17:00.

Zapraszam
Henryk Pieszka
CTM


Program koncertu:

1. J. Haydn - Divertimento B - dur „ Chorale St. Antonio”
Allegro con spirito
Andante „ Chorale St. Antonio”
Menuetto
Allegretto

2. J. S. Bach – Sonata Es – dur BWV 1001 ( transkrypcja na trio stroikowe)
Allegro
Adagio
Allegro

3. F. Danzi – Quintett e – moll op.62 nr 2
Allegro vivo
Larghetto
Menuetto
Allegretto

4. M. Arnold – Three Shanties
Allegro con brio
Allegretto semplice
Allegro vivace

5. A. Dvorak – Taniec słowiański

 

Artyści:

Katarzyna K u r o w s k a – M l e c z k o
flecistka , ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie adj.Zbigniewa Kamionki
(dyplom 1987 r.). W 1989 r. otrzymała stypendium rządu francuskiego i rozpoczęła studia podyplomowe w
Paryżu w klasie prof. Ph.Pierlota, które ukończyła uzyskując dyplom I Prix (1990). Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w Nicei i Freiburgu. Jest laureatką Konkursu Fletowego we Włoszakowicach (1987).
Obecnie pracuje w orkiestrze Capella Cracoviensis.

Marek M l e c z k o
oboista, studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie (J.Kotyczka) oraz w Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu (H.Holliger). Uzyskał szereg nagród i wyróżnień w konkursach muzycznych m.in.:
1-nagroda w Międzynarodowym Konkursie ”The Skene Award” w Aberdeen (1985), 1-nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Obojowym im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach (1986).
Jest finalistą Międzynarodowych Konkursów Muzyki Kameralnej „Nicanor Zabaleta” w San
Sebastian (1987) i U.F.A.M w Paryżu (1994). Za swoje osiągnięcia muzyczne otrzymał stypendia: Rosenberg - Stiftung, Deutscher Akademischer Austauschdienst oraz stypendium Prezydenta Miasta Krakowa. Dokonał licznych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych (m. in. polskie
prawykonanie Chemin IV L. Berio). Obecnie jest oboistą w orkiestrze kameralnej Capella Cracoviensis oraz adiunktem II st., w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Roman W i d a s z e k
klarnecista, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie prof. H. Kierskiego, otrzymując dyplom z wyróżnieniem w roku 1996. Swoje umiejętności kształcił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez prof. Guy Deplus i prof. Michaela Arrignon. Jest laureatem II nagrody na I Ogólnopolskim Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim ( 1995r. ). Jest również laureatem III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Bielsku-Białej (1990 r.). Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.
Ma w swoim dorobku wiele koncertów solowych i kameralnych, występując m.in. z takimi artystami i zespołami jak Sharon Kam, Waldemar Malicki, Kwartet Śląski. Występował jako solista m.in. z Filharmonią Śląską, Szczecińską, Częstochowską, Śląską Orkiestrą Kameralną, Capellą Cracoviensis oraz Orkiestrą Akademii Muzycznej w Katowicach. Występuje również jako solista-kameralista na wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą - Czechy, Niemcy, Korea Pd., Japonia. Jako jeden z nielicznych klarnecistów gra na rzadko spotykanym instrumencie – bassethornie (altowa odmiana klarnetu) . Współpracuje z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Jest pierwszym klarnecistą Capelli Cracoviensis, członkiem Kwintetu Dętego Capelli Cracoviensis , oraz Krakowskiego Tria Stroikowego.
Jest wykładowcą katowickiej Akademii Muzycznej.

Paweł S o l e c k i
fagocista , edukację muzyczną rozpoczął w 1985 r. , w PSM im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fagotu prof. H. Urbańskiego. Po uzyskaniu dyplomu II st. w 1992 r. podjął naukę w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. K.Siudmaka. Studia ukończył w roku 1998. Jest laureatem krajowych konkursów oraz stypendystą kilku fundacji , m.in.: International Music Camp w 1989r., Europejskiej Fundacji Mozartowskiej w latach 1994-95 , Fundacji Sztuki Młodych 1989-91. W 1991 r. brał udział w prestiżowym festiwalu w Schwetzingen. Obecnie pracuje jako pierwszy fagocista Capelli Cracoviensis.

Tadeusz T o m a s z e w s k i
waltornista , ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. K.Pamuły . Brał udział w kursach Międzynarodowej Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie, warsztatach muzyki kameralnej i orkiestrowej w Szwecji. Jest laureatem II nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Waltornistów w Łodzi oraz III
nagrody w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. M.Kiejstusa Bacewicza w
Łodzi (1998). Był waltornistą Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Krakowie, orkiestry kameralnej
Capella Cracoviensis. Obecnie jest waltornistą NOSPR w Katowicach.

Kwintet Dęty Capellae Cracoviensis – fragmenty recenzji

„…Perfekcja i muzykalność cechowały popołudniowy niedzielny koncert w sali Chełmońskiego w Sukiennicach. Wystąpili tam Kwintet Instrumentów Dętych Capellae Cracoviensis i pianista Waldemar Malicki….Po niedzielnym koncercie powiedzieć mogę, że flecistka Katarzyna Kurowska – Mleczko, oboista Marek Mleczko, klarnecista Roman Widaszek i grający na fagocie Paweł Solecki tworzą zespół na europejskim poziomie. Nie mieliśmy dotąd w Krakowie, a myślę, że i z trudem znaleźlibyśmy w Polsce
artystów z takim zrozumieniem, taką wrażliwością muzyczną, finezją i perfekcją techniczną…”

Anna Woźniakowska
„ Dziennik Polski” 24.08.1999r.


„ …Lekkie, zabawne brzmienie, wymagające ogromnej sprawności i wytrzymałej przepony, wywołało ogólną radość…”.

Magdalena Doksa
„ Gazeta Wyborcza” 31.08.2002r.



„…Działający przy orkiestrze kameralnej Apella Cracoviensis Kwintet Dęty to zespół, znakomitych, w znacznej mierze krakowskich, muzyków. Podczas piątkowego koncertu artyści – zachwycili niezwykle wysokim, godnym uznania poziomem muzycznego wykonania…”.

Tomasz Jakub Handzlik „
Gazeta Wyborcza” 25.08.2003r.

„… Obecni w piątek na Dziedzińcu Collegium Nowodworskiego zapamiętają też z pewnością koncert Kwintetu Dętego Capellae Cracoviensis. Słuchając polskich i krakowskich artystów, czasami chciałoby się powiedzieć – cudze chwalicie, swego nie znacie, a może nie tyle nie znacie, co nie doceniacie. Poziom artystyczny…pozwala mieścić krakowski kwintet wśród czołówki polskich kameralistów”.

Anna Woźniakowska „
Dziennik Polski” 25.08.2003r.



„…To bez watpienia najlepsza tego rodzaju grupa muzyczna w Krakowie, jedna z
najlepszych w Polsce, posiadająca rozległy i zróżnicowany repertuar…”

Anna Woźniakowska „
Dziennik Polski” 04.07.2006r.

źródło: organizatorzy
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: