Zwycięstwo zawodnika Automobilklubu Beskidzkiego

Szymon Grochowski z Automobilklubu Beskidzkiego zwyciężył w klasie HS – 750, w 5 i 6 rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyścig rozegrano w sobotę 22 lipca w miejscowości Sienna w Sudetach. Szymon startował Fiatem 126.

„Widok przepięknych gór, w których rozgrywany był wyścig, nastroiły mnie bardzo optymistycznie do tego startu. Jednak zapoznanie z trasą wyścigu, szczerze mówiąc, trochę ostudziło mój zapał. Trasa wyścigu, bardzo kreta, wąska i szybka, to fragment odcinka specjalnego Rajdu Polski, rozgrywanego tu w ubiegłych latach. Po pierwszych podjazdach treningowych wiedziałem jednak że będzie dobrze, uzyskiwane czasy pozwalały mi na spokojne prowadzenie w klasie.
Wygrałem wszystkie podjazdy wyścigowe, w obydwu rundach, w klasie HS 750, cieszy mnie również fakt, iż wielokrotnie uzyskiwałem czasy lepsze, niż pucharowa Kia Picanto, czy Fiaty Seicento. To był dobry wyścig dla naszego zespołu, samochód spisywała się doskonale, nie miałem żadnych problemów technicznych. Dziękuję moim mechanikom, sponsorom oraz kibicom za doping podczas wyścigu.”

W klasyfikacji generalnej po zaciętej walce zwyciężył Paweł Dytko w Mitsubishi Lancer evo.