Marek Matlak zdobywcą Pucharu Trytonowego Grodu

W sobotę, 10 czerwca w ramach XXXIX Dni Skoczowa, rozegrany został XXXV Błyskawiczny Turniej Szachowy o Puchar Przechodni Trytonowego Grodu.
W zawodach wzięło udział 49 zawodników reprezentujących 3 federacje, z których 30 posiadało międzynarodowy raking FIDE, a 3 tytuł mistrza międzynarodowego.

Zwycięzcą turnieju został Marek Matlak (JKSz MCKiS Jaworzno), który wyprzedził Mirosława Jaworskiego (Rzemiosło Racibórz) oraz Janusza Raszkę z Gliwic.
Na dziewiątej pozycji uplasował się Konstanty Brzozowski - najlepszy z reprezentantów Skoczowa.
W gronie juniorów triumfował reprezentant Ukrainy Konstantin Borsuk. Drugie miejsce zajął Marcin Cieślar (MUKS Cieszyn), a trzecie Maciej Mroziak (KS Beskid Skoczów).
źródło: SRiWR "OLZA"