Finał Cieszyńskiej Ligi Siatkówki

W  sobotę ósmego maja w Sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się finały Cieszyńskiej Ligi Siatkówki.

W meczu o piąte miejsce spotkały się zespołu FABER Cieszyn oraz Kadet Goleszów, drużyna w której składzie występują zawodnicy ze szkół średnich. Młodość zwyciężyła nad doświadczeniem pokonując zespół FABER Cieszyn 2:0 w setach do 25:18 oraz 25:21.

W meczu o brązowe medale powalczyły drużyny Nauczycieli z Cieszyna oraz GreenTeam z Hażlacha. Mecz przebiegał od początku do końca pod dyktando zgranego zespołu Nauczycieli. Już w pierwszym secie Nauczyciele wypracowali sobie znaczną przewagę wygrywając 25:18, w drugim secie GreenTeam również nie sprostał skuteczności zespołu Nauczycieli przegrywając 25:12, ulegając w całym spotkaniu 2:0. Brązowe medale zawisły zatem na szyjach Nauczycieli z Cieszyna.

Dużo emocji przysporzył finał, w którym w roli gospodarza zagrała drużyna Koper Cieszyn, w której składzie zagrały dwie dziewczyny! Drużyna z Cieszyna w finale zmierzyła się ze znakomicie przygotowanym zespołem CIS Cisownica o czym świadczy cały tegoroczny sezon. Zawodnicy z Cisownicy w sezonie zasadniczym nie przegrali żadnego spotkania, zatem byli pewnymi pretendentami do zwycięstwa w całej lidze. Jednak w finale znakomicie spisująca się drużyna Koper Cieszyn, postawiła trudne warunki i już w pierwszym secie zaniepokoiła drużynę gości momentami prowadząc nawet czterema punktami. Brak pełnego składu i doświadczenia sprawił, że w pierwszej partii zespół Koper Cieszyn uległ drużynie CIS Cisownica 22:25. Drugi set miał bardzo podobny przebieg i zakończył się również wynikiem 22:25 dla drużyny CIS Cisownica, która jak najbardziej zasłużenie zdobyła tytuł Mistrza Cieszyńskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2010.