342 zawodników w Fortuna Biegu

25 kwietnia dobył się „2. Cieszyński Fortuna Bieg”. Start do biegu usytuowany został na Al. J. Łyska. Trasa prowadziła Al. J. Łyska, ul. Przykopa i Zamkową, do Mostu Przyjaźni, a następnie ulicami Czeskiego Cieszyna do Mostu Wolności i w prawo Al. J. Łyska w stronę stadionu MOSiR, gdzie usytuowana była meta biegu.

W biegu głównym uczestnicy pokonali pięć pętli po 2 km., wystartowało 342 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Frekwencja była lepsza od zeszłorocznej o prawie 100% w ubiegłym roku wystartowało 209 zawodników.

Zwycięzcą został zawodnik z Ukrainy Vitaly Shafar z Łucka, drugie miejsce zajął Aleksander Miatvyczuk również z Ukrainy, trzecie miejsce zajął Miroslav Vanko ze Słowacji.  Wśród kobiet zwyciężyła Baranova Ilona z Ukrainy. Najlepszym wśród cieszyniaków w biegu był Maciej Cieślar, który zajął 15 miejsce. Pierwszych trzystu otrzymało pamiątkowe medale, a każdy zawodnik otrzymał dyplom uczestnika biegu.