Do Skoczowa z medalami

13 marca w Żywcu odbył się Puchar Podbeskidzia w Ju-Jitsu i Karate. Podopieczni instruktora samoobrony i ju-jitsu Ryszarda Bochm 6 Dan ze skoczowskiej sekcji wrócili do Skoczowa z medalami.

Kompleksowy trening przez ostatnie tygodnie pod kierunkiem instruktora Ryszarda Bochm sprawił, że sięgnęli po najwyższe trofea.

Dawid Gańczarczyk zajął 1 miejsce i zdobył  złoty medal w konkurencji karate sportowe semi-contakt oraz 4 miejsce w walkach ju-jitsu. Mirosława Zaorska-Gańczarczyk zdobyła 1 miejsce i złoty medal w konkurencji formy kata. Beata Penkała wywalczyła 2 miejsce w formach kata.

W zawodach łącznie wystartowało 160 zawodników. Byli to przedstawiciele kung-fu, ju-jitsu i karate z różnych miejsc Polski.

Dawid i Mirka to najstarsi uczniowie skoczowskiej sekcji. Trenują od listopada 1996 roku. W tym roku czeka ich życiowy egzamin w sztukach walki – udział w Otwartych Mistrzostwach Świata Federacji IMAF. Trzymamy za nich kciuki.