Wiadomości

Wkrótce w regionie

Kontakt24

wyświetleń: 3731

Listopadowa Msza święta o uzdrowienie

2017-11-20

W poniedziałkowy wieczór liczna grupa wiernych przyjechała na Mszę św. ze szczególną modlitwą o uzdrowienie, która została odprawiona 20 listopada 2017 r. o godz. 18 w parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu.

Celebrował ją proboszcz parafii ks. Ignacy Czader i o. Teodor Knapczyk OFM z Sekretariatu Misji i Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej Ojców Franciszkanów w Krakowie.

O. Teodor w kazaniu nawiązał do tematyki śmierci. – Wiele w życiu możesz, ale na pewno wydarzy się w życiu śmierć. Ona ukazuje piękno i wyjątkowość życia. Mając jej świadomość, nabywasz szacunku do życia. Myśl o śmierci, pomaga trzeźwo patrzeć na życie, dostrzegać jego możliwości i ograniczenia, godzić się na to, że życie jest drogą, my zaś przemijamy. Jakie wartości są w moim życiu najważniejsze? Czemu poświęcam mój czas? Za czym gonię? Widząc, że życie mam tylko jedno, pragnę pozostawić w życiu ślad, zapisać się w sercach ludzi, dokonać w nich czegoś ważnego, aby pozostało po mnie wspomnienie – mówi o. Teodor.

Po Mszy św. odbyła się modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie przed Najświętszym Sakramentem. A po modlitwie o. Teodor poświęcił sakramentalia, po czym kapłani udzielili indywidualnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk.

Następną taką Mszę św. zaplanowano w poniedziałek 22 stycznia 2018 r. o godz. 18 w Pogórzu.

Fot. Piotr Górecki

Kontakt z redkacją .