Nie ma siły na Ammanna...

Znowu mamy dobrą wiadomość dla fanów skoków narciarskich, kolejny świetny występ Adama Małysza. Skoczek z Wisły w Kuopio stanął na podium.

Podobnie jak podczas skoków w Lahti, w Kuopio nasz najlepszy skoczek po pierwszej serii był drugi – uzyskał 123,5 metra. Na półmetku zawodów Pucharu Świata w Kuopio prowadził Simon Ammann, Szwajcar znokautował rywali genialnym skokiem na odległość 128,5 metra. Amman wyprzedał Małysza po pierwszej serii o 13,2 pkt. 120 metrów i trzecie miejsce, tuż za Polakiem zajmował Andreas Kofler.

Fatalny skok oddał Stefan Hula (97,5 metra) i nie awansował do czołowej trzydziestki. Lepiej spisali się pozostali nasi skoczkowie: Kamil Stoch wynikiem 104 metry zapewnił sobie 24. miejsce a Łukasz Rutkowski pod skoku na 106,5 metra był na 28. pozycji.

W drugiej serii skokiem na 126 metrów swoje zwycięstwo przypieczętował Simon Ammann. Nie zawiódł również Adam Małysz, który po raz kolejny znalazł się na drugim miejscu podium, pokonał o 0,2 pkt Andersa Jacobsena, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok (126,5 metra). Trzeciego miejsca nie utrzymał Andreas Kofler.

Zdecydowanie lepiej w drugiej serii skoczył Kamil Stoch, 113 m co dało mu awans 21 lokatę w tych zawodach. Na 30. miejscu sklasyfikowany został Łukasz Rutkowski ( 101,5 metra)