Małysz znowu na podium

W konkursie indywidualnym skoków narciarskich w Fińskim Lahti, Adam Małysz stanął na drugim miejscu podium. Najlepszym skoczkiem tych zawodów  okazał się Simon Ammann. Na najniższym miejscu na podium stanął Thomas Morgenstern.

W konkursie drużynowym w skokach narciarskich w Lahti w sobotę 6 marca, otarliśmy się o medal. Polakom zabrakło naprawdę niewiele. W niedzielę 7 marca w Lahti odbył się konkurs indywidualny, tradycyjnie nie zawiódł Adam Małysz, który po pierwszej serii, dzięki skokowi na odległość 126 metrów był drugi,  Dalej od niego skoczył tylko Simon Ammann, który oddał najdłuższy i najlepiej oceniony skok w pierwszej serii konkursu pucharowego- wylądował na 128 metrze. Trzecie miejsce po pierwszej serii zajmował  Gregor Schlierenzauer - 124 m
Bardzo dobrze spisał się także Kamil Stoch, skokiem na odległość 120,5 metra zagwarantował sobie wysokie 6 miejsce po pierwszej serii. Pozostała dwójka Polaków zawiodła. Stefan Hula właściwie spadł za bulę i odległość 100,5 metra starczyła zaledwie na 45. pozycję. Niewiele dalej poleciał Łukasz Rutkowski, który skoczył ledwie 106 metrów i zakończył swój udział w zawodach na 43. miejscu.

W drugiej serii Kamil Stoch niestety zepsuł swój skok i tym samym pogrzebał szanse na wysokie miejsce w konkursie. W drugim skoku uzyskał 114 metrów i ostatecznie spadł na 18 pozycję. Cudownym skokiem popisał się Adam Małysz – 130 metrów zapewniło mu drugie miejsce na podium. Kolejny raz niezawodny Amman oddał najdłuższy skok, w drugiej serii skoczył o metr dalej od Orła z Wisły i tym samym to właśnie on stanął na najwyższym miejscu na podium w Lahti. Trzeciego miejsca nie utrzymał Gregor Schlierenzauer, 127 metrów w drugiej serii wystarczyło mu na 4 lokatę. Na najniższym miejscu na podium stanął Thomas Morgenstern, który podobnie jak Małysz w drugiej serii wylądował na 130 metrze.