Małysz wyskakał podium

Nasz najbardziej utytułowany skoczek po raz kolejny udowodnił, że jeszcze nie czas odchodzić i wyskakał dziś (5 grudnia 2009 r) w Lillehammer bardzo dobre 3 miejsce, udowadniając tym samym, że ostatnia sytuacja, w której nie zakwalifikował się do konkursu była „wypadkiem przy pracy.”

Po pierwszej serii prowadził Austriak Thomas Morgenstern. Morgenstern objął prowadzenie w konkursie po skoku na odległość 130 m, za który uzyskał 129,1 pkt. Drugie miejsce zajmował Słoweniec Robert Kranjec (129 m, 125,3 pkt), a trzeci był Fin Harri Olli (129 m, 123,8 pkt.). Adam Małysz po pierwszej serii zajmował czwartą pozycję, po skoku na odległość 127,5 m (122,6 pkt).
 W drugiej serii fantastycznym skokiem na odległość 141 metrów popisał się Schlierenzauer i to on z notą 268,9 pkt zwyciężył. Morgenstern, który prowadził po serii pierwszej zajął miejsce drugie skacząc na odległość 134 m uzyskując łączną notą 265,4 pkt
W serii finałowej Adam Małysz „poszybował” na odległość 134,5 m i z łączną notą 259,8 zajął trzecie miejsce. To pierwsze podium Małysza od 22 marca 2009 gdzie w Planicy zajął drugie miejsce. W karierze naszego mistrza to 78 podium a drugie w Lillehammer.

Do finałowej trzydziestki zakwalifikowało się jeszcze trzech Polaków. Kamil Stoch zajął 20 miejsce, Krzysztof Miętus - 25. a Marcin Bachleda - 29 miejsce

Już jutro kolejny turniej, relację na żywo z  Lillehamme oglądać będzie można w niedzielę (6. XII.09) godz. 13:45 na kanałach: TVP1, Eurosport oraz w  jakości HD na Eurosport HD