Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Targowisko - wizytówka Wisły

Modernizacja miejskiego targowiska w Wiśle rozpoczęła się w październiku, po zakończeniu prac miejscowi kupcy handlować będą w nowych pawilonach i drewnianych stoiskach handlowych, a targowisko stanie się wizytówką miasta.

Będzie estetycznie i funkcjonalnie, stare stragany przeszły już do lamusa, a zastąpią je nowe funkcjonalne stoiska handlowe. Od października Miasto Wisła wraz z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Wiśle Centrum realizują przebudowę miejskiego targowiska. Dwa parterowe pawilony z 10 punktami handlowymi każdy, powstaną na terenie należącym do parafii, gdzie dawniej stały zabudowane kioski. Na terenie należącym do miasta stanie rząd nowych stoisk z 30 miejscami targowymi stanął na nowej, wybrukowanej kostką nawierzchni.

 - Zastępujemy tymczasową rzeczywistość, estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Chcemy wspólnie z miastem jak najlepiej zagospodarować ten teren. Zadanie nie jest łatwe, bo musimy terminowo zgrać prace budowlane trzech wykonawców inwestycji - stwierdza ks. Waldemar Szajthauer, proboszcz wiślańskiej Parafii, która realizuje swoją część inwestycji w porozumieniu z handlującymi.

Burmistrz Wisły, Andrzej Molin podkreśla, że inwestycja była potrzebna, bo targowisko było w fatalnym stanie - Nie od dziś było wiadomo, że targowisko nie spełnia standardów XXI wieku, dlatego należało coś z tym zrobić. Modernizacja placu targowego jest planowym działaniem miasta, mającym na celu poprawę ładu przestrzennego centrum Wisły. Po zakończeniu prac budowlanych targowisko będzie wizytówką miasta – mówi Andrzej Molin

Termin zakończenia prac zaplanowano na 15 czerwca 2010 roku. Do tego czasu niektóre stoiska targowe handlowcy przenieśli na pobliski parking. Na jednym ze spotkań w Urzędzie Miejskim handlujący dopytywali, czy terminu zakończenia prac nie da się przyspieszyć, ale wykonawcy jasno dają do zrozumienia, że będzie to niemożliwe. – Na terenie targowiska pracują trzy firmy. Każdy z wykonawców ma do wykonania swój zakres robót, który jest uzależniony od postępu prac innych wykonawców. Musimy zgrać harmonogram w taki sposób, aby nikt nie wchodził sobie w drogę. Dodatkowo po zakończeniu prac odpowiednie instytucje i służby muszą dokonać odbioru technicznego inwestycji, więc pewnych spraw po prostu nie da się przeskoczyć. My ze swojej strony zapewniamy, że prace wykonamy zgodnie z umową – mówił podczas spotkania w magistracie Adam Pajor, kierownik budowy miejskiej części targowiska.

Termin prowadzenia inwestycji zdaniem ks. Szajthauera i burmistrza Molina został dobrany optymalnie. – Mamy wzajemne porozumienie dotyczące tej inwestycji, aby przebiegała sprawnie, ku zadowoleniu samych handlujących jak i tych, którzy korzystają z tego miejsca, by robić zakupy. Wydaje się, że wybrany czas realizacji będzie najmniej dokuczliwy i to z różnych względów. Rozumiem, że inwestycja jest trudna i nieco komplikuje życie handlującym, ale rozwiązanie, które wybraliśmy, co chcę jeszcze raz podkreślić, wspólnie, jest najkorzystniejsze. Wierzę w to, że przy wzajemnym zrozumieniu doprowadzimy remont targowiska do szczęśliwego końca a wtedy, mówię to z pełnym przekonaniem, wszyscy będziemy zadowoleni z efektu prac – konkluduje burmistrz Wisły.

KOD/wisla.pl
 

źródło: ox.pl/wisla.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: