Jeleń strzela bramki!

Niedawno, po dymisji Leo Beenhakkera Ireneusz Jeleń powrócił do kadry narodowej. Niestety nie pomógł naszej reprezentacji godnie pożegnać się z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Pisaliśmy:  Nawet Jeleń nie pomógł…, Ireneusz Jeleń w kadrze na mecz z Czechami i Słowacją, Samobój i pusty stadion...
O wiele lepiej  idzie jednak Jeleniowi w lidze francuskiej. Drużyna w której gra zawodnik (wychowanek cieszyńskiego Piasta) AJ Auxerre wygrało z Lille 3:2. Dwie bramki strzelił napastnik gospodarzy, Ireneusz Jeleń.

Zdobywcą pierwszego gola był Gervinho z Lille, któremu asystował Pierre-Alain Frau. W 37 minucie pierwszy raz na listę strzelców w tym meczu wpisał się Jeleń strzelając wyrównującą bramkę. Przed przerwą prowadzenie znów objęli goście, gola gospodarzom strzelił Pierre-Alain Frau.
 Po przerwie gra cały czas była wyrównana. W 73. minucie boisko opuścił Dariusz Dudka, którego zmienił Jean-Pascal Mignot. Wyrównującą bramkę Auxerre dał w 78.minucie… znów Ireneusz Jeleń. 4 minuty później bramkarza gości pokonał Daniel Niculae. Auxerre dzięki temu objęło prowadzenie, którego nie oddało do samego końca tego spotkania.

Po tym meczu AJ Auxerre awansowało w tabeli na 7.miejsce i w tej chwili traci do lidera Bordeaux niewiele - pięć punktów. Lille plasuje się na 15. pozycji.

Bramki: Ireneusz Jeleń 37, 78, Daniel Niculae 82 - Gervinho 26, Pierre-Alain Frau 41