Sukces koszykarzy!

Kielce to kolejne miasto, podobnie jak Żyrardów w którym koszykarski zespół młodzików MOSiR Cieszyn prowadzony przez trenera Łukasza Kuboszka zaprezentował swoje umiejętności rówieśnikom z całej Polski. Takie turnieje są najlepszym sprawdzianem dla zespołu. To dzięki udziałowi w takich zawodach młodzi koszykarze nie tylko mogą nabrać doświadczenia, ale przede wszystkim pewności siebie, która jest szczególnie potrzebna w koszykarskim rozwoju.
Wyniki w Śląskiej Lidze Koszykówki Młodzików (3 miejsce na Śląsku) oraz w Turnieju w Żyrardowie (1 miejsce) są znakomitym dowodem na to, że warto inwestować w drużynę młodzików. Stąd właśnie obecność MOSiR-u Cieszyn w turnieju odbywającym się w Stolicy świętokrzyskiego.
W dniach od 25 do 27 września w Kielcach odbył się IV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Udział w zawodach wzięły drużyny z Białegostoku, Radomia, Stalowej Woli, gospodarz drużyna z Kielc i reprezentanci Cieszyna. W meczu otwarcia z drużyną Miejskiego Klubu Sportowego z Radomia cieszynianie pokazali szkołę koszykówki trenera Łukasza Kuboszka oraz prawidzwy charakter. Początek meczu był pod dyktando zespołu z Radomia pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:14 dla naszych rywali. Od drugiej kwarty zespół z Cieszyna prezentował coraz wyższy poziom i nie dał już sobie wyrwać zwycięstwa demonstrując pokaz umiejętności szczególnie w ostatniej kwarcie wygrywając ją 28:9. Spotkanie zakończyło się wynikiem 82:59.
Młodzieżowy MOSiR Cieszyn w tym turnieju doznał tylko jednej porażki po zaciętym pojedynku uległ zespołowi GIMBASKET Białystok 66:70. Jednak zdecydowane zwycięstwa nad drużynami MKK MDK Kielce 79:59 oraz Stali Stalowa Wola 70:52 przyczyniły się do triumfu w turnieju.