Polacy Mistrzami Europy!

To był ostatni mecz Mistrzostw Europy w siatkówce. Nasza drużyna przez całe mistrzostwa przeszła z kompletem punktów, nasi rywale przegrali tylko raz, i to akurat z nami. To właśnie od tej przegranej Francuzi rozpoczęli mistrzostwa.

Droga do zwycięstwa była „prosta”. Najpierw reprezentacja polskich siatkarzy pokonała Grecję 3:0 i z kompletem zwycięstw wygrała grupę E na ME w Turcji a następnie w półfinale Polacy zmierzyli się z Bułgarami, których „wypłacili” 3:0 (25:19, 30:28, 25:20)

W finale pierwszy set wygrali Polacy 29:27, drugi również należał do „naszych”, rozprawili się z francuzami 25:21. Przy stanie 2:0 Mistrzostwo Europy było już na wyciągnięcie ręki, brakowało niewiele, jednak trzeci set nie był dla nas szczęśliwy, ulegliśmy 25:16. Kolejny, czwarty set znów wygrali Polacy 26:24 tym samym koniec meczu! Polacy Mistrzami Europy!!!