Remis z Irlandią Północną

W sobotnim meczu z Irlandią Północną nasza reprezentacja zremisowała 1:1. Taki wynik sprawia, że nasze szanse awansu do MŚ stają się iluzoryczne.

- Zrobimy wszystko, żeby ten mecz wygrać […] Pierwsza połowa nie była taka jak powinna, postaramy się to nadrobić, musimy się w szatni zmobilizować – mówił schodząc z boiska w przerwie meczu Paweł Golański
Aby realnie myśleć o awansie do piłkarskich MŚ, które w przyszłym roku rozegrane zostaną na boiskach RPA w Chorzowie musieliśmy spotkanie z Irlandią Północna wygrać. W marcu, kiedy to w meczu eliminacyjnym rozegranym w Belfaście przegraliśmy 2:3 była to pierwsza porażka z tą drużyną od 1991 roku.
Pierwsza połowa meczu była niezbyt dobra, by nie powiedzieć wprost fatalna. W drugiej, było nieco lepiej- w 80 minucie Lewandowski strzelił kontaktowego gola. Później rozpoczęły się rozpaczliwe ataki na bramkę przeciwnika, niestety jak się okazało bezskuteczne –Ja myślę, że musimy sobie szczerze powiedzieć, że my dzisiaj ani nie byliśmy z Wasylem, ani nie byliśmy na boisku. Na boisku miała być drużyna która będzie walczyła. W pierwszej połowie widzieliśmy jak to wyglądało, kompletna rozsypka. W drugiej połowie były to rozpaczliwe ataki, zdołaliśmy strzelić bramkę, ale tak naprawdę ten wynik jest jak porażka i myślę, że nasze szanse, choć jeszcze są, to są iluzoryczne – mówił dla telewizyjnej „jedynki” po meczu Michał Żewłakow.

Irlandczycy wygrali cztery z dziewięciu spotkań, dwa razy padł remis, a trzy razy triumfowali biało-czerwoni. Bilans bramkowy pozostał nadal remisowy - 13:13.